​A hidegen sajtolt olajok élettani hatásai

​A hidegen sajtolt olajok élettani hatásai
Az olajos magvakból többféle módon lehet kinyerni az olajat, ezek egyike a hidegen sajtolás. Ez az egészségesebb, természetesebb megoldás. 

Ennek során pusztán fizika módszerekkel szó szerint kisajtolják, kipréselik az olajat a magvakból, majd a kinyert olaj sokszori szűrés után éri el a fogyasztható állagát. A hidegen sajtoláshoz nem használnak semmiféle kémia anyagot, vegyszert, így az olaj nem tartalmaz egészségre káros anyagot. Olajat több féle növényből lehet préseléssel kinyerni: olívabogyóból, napraforgóból, lenmagból, kukoricacsírából, tökmagból, vörös szőlő magból,stb. Ezek az olajok a szervezetre kedvező hatást gyakorolnak, jelentős D és E vitaminforrások. A hidegen sajtolt tökmagolajnak magas a telítetlen zsírsavtartalma (79,4%), valamint E- és A-vitamint tartalmaz. Segít a szív és érrendszeri betegségek megelőzésében, a prosztataproblémák kezelésében, E vitamin tartalma miatt a bőrre jótékony hatása van.

A hidegen sajtolt vörös szőlőmag olaj csökkentheti az LDL koleszterin szintet, erősíthetii a vérereket és a hajszálereket, szívbarát, védi a keringési rendszert a meszesedéstől. A kukorica csírájából kinyert olaj elősegítheti a petefészek illetve környékén megjelenő ciszták felszívódását és egészségessé teheti a petefészek működését. A lenmagolaj számít az omega-3 és omega 6 zsírsav elsődleges forrásának! A lenmagolaj sejtvédő, antioxidáns, segíti a zsírégetést, az oxigénellátást, enyhíti az izomfájdalmat. A hidegen sajtolt napraforgóolaj csökkentheti a megemelkedett LDL koleszterinszintet és vérnyomást, valamint mindennapi társunkká válhat a sütés-főzésben. A felsorolt hidegen sajtolt olajok mindegyikét megrendelheted webáruházunkban. 

Tartalomhoz tartozó címkék: Cikk